| Călin-George_Sobaru_1995 a întrebat:

Am un calculator bazat pe urmatoarele specificatii: Placa de baza Asus M4A87-TD, procesor AMD Phenom II X6, Memorie 4 GB RAM, HDD Western Digital Caviar Blue WD10EALX 1TB, Placa grafica ATI Radeon 5750 (Sapphire). Am niste probleme cu calculatorul incepand de vineri. Nu mai boot-eaza nimic si singura optiune de-a umbla in el ar fi folosind BIOS-ul, nu mai pot boota nici de pe hard, nici de pe stick, nici macar de pe CD/DVD. Dupa ce a pornit BIOS-ul apare la boot-are doar o mica liniuta care clipareste in partea de stanga sus a ecranului. Nu mai pot sa mai boot-ez nimic. Daca ma puteti ajuta cu cel mai mare drag posibil, dau FUNDA! Va rog sa ma ajutati si pe mine!

Răspuns Câştigător
| LDCCristi a răspuns:

Dai un reset la bios.scoate-i bateria si jumperu si vezi dupa

3 răspunsuri:
| Vektor a răspuns:

Trebuie sa faci rost de un dvd sau stick cu windows si intrii in bios si setezi de acolo sa buteze de pe dvd sau stick. eventual reinstalezi windows-ul

| Călin-George_Sobaru_1995 explică (pentru Vektor):

Am incercat acest lucru dar nu am reusit!

| Călin-George_Sobaru_1995 explică (pentru Vektor):

Am incercat sa bootez si de pe un stick de memorie, si de pe CD, dar tot apare liniuta aceea alba care clipeste dupa ce a pornit BIOS-ul si tot nu merge!

| LDCCristi a răspuns (pentru Călin-George_Sobaru_1995):

Dai un reset la bios.scoate-i bateria si jumperu si vezi dupa