| Andrei051 a întrebat:

Daca am doua partitii ( D si C ) si vreau sa-mi reinstalez windows-ul care este pe Disk C, documentele din Disk D se pierd?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu.Dar este recomandat să formatezi hard discul complet, astfel știi precis că nici virușii n u mai migrează de pe o partiție pe alte și și urmele vechiului sistem s-au șters complet(fișierele ascunse recycler și recicle bin de exemplu(chesti pe care în folclorul IT nu o întâlnești dar în schimb cei ce știm face asta cu adevărat o știm). Dacă nu ai unde să salvezi datele din D încearcă să îți faci cont pe Adrive.E gratuit pentru uz personal și ai la dispoziție 50 de Gb de stocare on line pentru orice tip de fișier.Succes

| tr3ig a răspuns (pentru DeyCj):

Lupule tata, ia zii cum e cu situ ala? cat iti timp iti tine datele pe el? sau ti le tine la nesfarsit?

| DeyCj a răspuns (pentru tr3ig):

Salutare.Da.Eu îl folosesc pe post de host spre download al distribuțiilor mele de linux, din care Desktop linux OS(ce rulează în prezent pe 24 de calculatoare și se pare că lista e în creștere big grin)

3 răspunsuri:
| pcmhz a răspuns:

Nu se pierd. Ai grijă să alegi la instalare partiţia Cwinking