| JonD a întrebat:

Am un Canon PowerShot SX120 IS si mereu imi arata ca nu are baterie.I-am cumparat baterii noi si la fel imi spune. Aveti idee ce i-as putea face?

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Foloseste baterii/acumulatori cu litiu sau alcaline care au o putere mai mare(ceva mai scumpe dar mai bune).
La Canon e nevoie de o putere mai mare.
Recomand acumulatori!

| RickGrimes a răspuns:

Nu este nimic posibil ce sa ii faci, daca i-ai luat baterii noi si tot face asa, incearca sa incarci bateriile, daca ai incarcator de baterii, daca tot face asa, inseamna ca este un defect de la camera... dar cat timp nu se stinge sau ce stiu eu, e bine nu?