| Ciprian_Iordache_1996 a întrebat:

Am un BFG GTX285 OC2 si nu are semnal la monitor.
Sursa mea este un corsair vs550 iar placa de baza este un gigabyte ga z68ap d3. Faza ete ca am fost la un prieten si la el mergea fara nici o problema de la ce sa fie si cum sa o repar. iar placa de baza nu are nimic deoarece imi citeste alte placi video si nici in bios nu este problema care ar fi?

1 răspuns:
| Răzz_Răzvan_1997 a răspuns:

Salut, ai nevoie de o pensula de pictura si niste alcool sau spirt.
Ia putin alcool pe pensula si curata bine slotul pcie apoi ia o guma de sters si tot cu putin alcool sterge cu guma pinii de la placa video apoi cu un servetel steri bine lasi un pic sa se evapore alcoolul si dai un test. Solutia merge su pentru rami.
Bafta