| laur12 a întrebat:

Am un hard de 160 gb 7200 rpm si 8 mb buffer.In rest pc-ul este actualizat la zi. Dar in momentul in care il aprind imi lucreaza hdd-ul prea mult si nu inteleg de ce?! Peste 2 saptamana o sa-mi iau un hard nou de 1 TB 7200rpm si 32 mb buffer! As vrea sa intreb la ce este bun buffer-ul? Din cate am auzit si am citit, cu cat are mai mare buffer-ul cu atat lucreaza mai bine hdd-ul! O sa se vada difereta dintre cel de acum si cel cu 32 de mb buffer?! Raspuns cat mai bun, primesti funda! Ms multwinking

1 răspuns:
| figaro a răspuns:

Da!,o sa se vada, cu cati ai mai multi mb buffer cu atat o sa iti acceseze mai rapid datele(cu alte cuvinte si mai pe scurt).
Daca tot vrei sa faci o investitie serioasa si ai $, eu personal iti recomand un SSD care lucra mult mai rapid ca un Sata 2.