| Ghitoaica_Florentin_1998 a întrebat:

am un Intel Core 2 Duo E7200 si sta in idle
Core0- 44-49 grade si
Core1- 44-51 grade si asta cu ventilatorul la 100%
Si in Sleeping Doogs 50-55
Si placa mea video GTS 450 sta in idle la 40 de grade si in Sleeping Dogs cel mai mult a atins 64
E bine?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu am un e7200 acasa, si gradele alea in idle le am cu overclock pe el. Vezi, daca ai praf in pc, daca are aer. daca e totul ok, atunci ai face bine sa schimbi cooler-ul, ca o sa il arzi in acest fel. Daca vreis a cumperi, daca intr-adevar intelegi ca temperatura este foarte mare, recomand unul din cele doua coolere de mai jos, deoaree au 50% reducere la pret. primul http://bit.ly/RPggCJ (costa 60 lei, e la promotie, in mod normal costa 120) sau http://bit.ly/TdWbB9 care costa 95(inainte costa 190 lei). La placa vidoe insa temeraturile sunt foarte bune.

| midnight12 a răspuns:

Cred ca cei de aici www.tutorialehd.info te pot ajuta, fa-ti un cont si intreaba.

| 4ndr33y a răspuns:

Exact la temperaturile astea sta si laptopul meu si la CPU si la Video cand ma joc Call of duty Modern Warfare. Eu am AMD Dual-Core E450 si placa video ATI HD 6320
Asta e vara... cand or sa scada temperaturile or sa se raceasca si calculatoarele noastre laughing

| cyberworldprotection a răspuns:

Procesorul tau e la fel ca si al meu si temperaturile sunt normale. Temperatura maxima de operare a lui Intel Core 2 Duo e7200 este 74.1 grade Celsius, dar la video cartela in jur de 80 de grade.

| cyberworldprotection a răspuns:

DA.La mine e acelasi procesor is temperatura maxima de operare al lui este de 74.1 grade celsius.Dar video cartela poate ajunge la 80 grade fara probleme.Asa ca stai pe pace.