| gabipopescu93 a întrebat:

Am un laptop Asus VivoBook, am instalat pe el sistemul de operare Windows 7 și nu îmi funcționează touchpad-ul, nici mouse-ul. Aveți idee cum se poate rezolva? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

In mod sigur nu ai driver. Problema e daca exista driver. Verifica exact modelul pe site-ul de suport de la producator. S-ar putea sa ai surpriza sa nu aiba decat suport pentru Windows 10 daca este suficient de nou.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt mai multe programe bune: DriverPack Solution, Drivers Cloud, SlimDrivers, Driver Max si Driver Booster. Eu folosesc Driver Cloud in limba engleza (este si varainata in farnceza). Pentru a ajunge la varianta in engleza scriu Ma Config, intru, dau Install (Atentie! Trebuie sa ai instalat Adobe Flash PLayer) si apoi caut in My PC sa vad ce lipseste. Le downloadez si le instalez. Succes!

| Gabriel_Ianis_2000 a răspuns:

Daca ai pe tastatura o tasta numita f6 si p ea este ilustrat un touchpad taiat apasa pe el

| NoahKaan a răspuns:

S-ar putea sa nu ai drivere pentru mouse si touch pad pentru ca Windows 7 are deseori probleme de astea. Intra pe google si scrie Driver download Iobit

| gabipopescu93 explică:

Vă mulțumesc pentru răspunsuri. Voi instala din noi windows 10.