| bada_3202 a întrebat:

Am un laptop Lenovo cu windows 7 32-bit si i-am dat restart sa isi faca update-urile si a venit cineva si din greseala mi la stins. La acest laptop am display-ul spart si nu pot vedea nimic pe el...dar l-am avut conectat la un monitor. Acum cand bag firu la monitor, acesta ramane in stand-by(monitorul). Ce pot face. eu m-am gandit la un restart de bios...dar nu stiu cum sa fac la laptop asa ceva. Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Incearca sa reinstalezi sistemul de operare!

| KodrutZ a răspuns:

BIOS-ul nu are nici o legatura, probabil Windowsul nu mai e bootabil. Posibil sa se poata repara cu un CD/stick de boot si ceva unelte de recovery, daca nu, un reinstall.

| bada_3202 explică:

Am reusit sa dau pe nevazute restore default bios sau ceva de genu... si acum merge...mai trebuie doar sa reinstalez windowsul! mersi oricum!