| Tataru22 a întrebat:

am un laptop LENOVO G50-45 cu dedicata amd r5-m330 si integrata amd r4 iar ca procesor amd a6, ma gandeam daca se poate schimba placa video insa m-am interesat si din cate am inteles trebuie sa fie un laptop mai nou, iar lamptopul meu nu este aparut de mult timp.
Astept orice raspuns. Iar daca merge as mai vrea si un site cu placi video pentru laptopuri, Multumesc!

6 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Daca de abia ai luat laptopul ala mare greseala ai facut, procesorul e varza, placa video e praf, nu merge niciodata pe amd cand vine vorba de laptop-uri atunci cand vrei jocuri.Placa video este lipita de placa de baza deci cu aia ramai.

| DeathLord93 a răspuns:

Mare greseala ai facut ca ai luat Lenovo in primul rand ca o parere din propria experienta iar configuratia e praf in ziua de azi daca vrei ceva cat de cat se cauta procesoare i3 5 sau 7 placa video un GeForce GT sau GTX de minim 128 biti si 2GB memorie memoria ram de la 4GB in sus din pacate nu ai ce sa ii faci

| Tataru22 explică (pentru DeathLord93):

Scuze ca zic asta da esti unul dintre oameni care zic ca nVIDIA e cel mai bun
insa exista si amd r9 care e asemanatoare cu gtx.

| DeathLord93 a răspuns (pentru Tataru22):

Depinde acum orice marca are piese bune fiecare cu preferintele lui happy

| Zaygon a răspuns:

Nu prea ai cum sa schimbi placa video.
La Lenovo poti schimba harddiskul, memoria ram si la unele modele si wifi card-ul(la Lenovo ca sa schimbi wifi card-ul trebuie modat biosul).

| SallAll112 a răspuns:

Salut din cate stiu nu poti schimba placa video la un laptop, sau orice alta componenta.