| facpipi a întrebat:

am un laptop Lenovo, modeul G580 cred. Acum ceva timp mi s-a dezactivat automat touchpadul. In control panel aparea ca si cum nu as avea tochpad. Azi mi sa reactivat automat si functioneaza combinatia de taste Fn+F6 sa il opresc/pornesc dar daca e pornit nu se intampla nimic. Nimic de la el nu merge dar apare ca si ucm ar fi pornit. Vro idee ce as putea sa fac? Sa ma duc la service cu garantia. Are doar 9 luni.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Poate fii și oeroare de soft. daca ai activat touch padul din control pannel atunci când era dezactivat și apoi acesta s-a dezactivat iar este eroare de soft.Asta se rezolva resoftând calculatorul cu o platofrmă sau sistem de operare legitimă, nu folosind Windwos din surse ilegale.Succes

| Coshminel a răspuns:

Poate are nevoie de un driver nou...