| Kribzoner a întrebat:

Am un laptop Packard Bell Easynote Tj71. De aproximativ 4 luni nu mai functioneaza,adica il aprind,se aprind led-urile,se aude coolerul sau cum se numeste,Dvd-Romul functioneaza,dar nu afisaza nimic pe ecran. Ramane negru. Totul a inceput cand vizionam un film,s-a blocat imaginea, iar de atunci nu mai merge. Aveti idee care ar fi problema? Mentionez ca l-am conectat si la un monitor extern, dar tot nu merge. Sa fie placa video? Mentionez ca il am de doi ani si pana la problema respectiva nu a avut nici o problema. Dau funda! Multumesc

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dupa cum ai povestit este de vina placa video. Daca este dedicata se poate schimba. Daca este integrata numai o data cu procesorul sau cu toata placa de baza.

| Kribzoner explică (pentru Salontanul):

O sa merg cu el la service sa vad daca ii dau aia de cap laughing) multumesc mult happy

| Salontanul a răspuns (pentru Kribzoner):

Multumesc si eu.