| Daniel235 a întrebat:

Am un mini sistem audio sa zic asa, 2.1 si are volum de bass si volum general, dar acum cand il dau mai tare si bass max, imi "baraie" subwoofer-ul adica cum sa zic eu, se aude "zzzzz" de ce?
Dau FUNDA celui care ma ajuta!

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai cine ti-a spus tie sa dai bass-ul la maxim! Butonul ala de bass e pus pentru oameni care gandesc! Cand nu gandesti, il dai la maxim, dai si voluml tare si descentrezi membrana, care incepe sa frece si apoi baraie, dupa care se arde de tot, pentru ca fiind descentrat, se freaca bobina de miez!

Butonul ala e pentru un reglaj fin, in limitele bunului simt!

| Daniel235 explică (pentru K0sti):

Si acum mai pot remedia problema sau e pe terminate?

| K0sti a răspuns (pentru Daniel235):

Nu prea poti! Asta e! Doar daca stii pe cineva care rebobineaza difuzoare! trebuie scoasa membrana si recentrata si eventual rebobinata daca e si bobina afectata! Cand nu e cap, vai de buzunar!

| Daniel235 explică (pentru K0sti):

Asta e. Da-l in... oricum am dat 100 de lei pe el. Il mai tin cat il tin si iau altul. Mersi de informatii.

| K0sti a răspuns (pentru Daniel235):

Da-l incolo, da pierzi bani!