| srtudujdf a întrebat:

Salut TPU, am un pc cu un hdd de 1TB si un ssd de 240 GB am vrut sa instalez windows-ul pe el si am observat ca nu ma lasa sa instalez windowsul pe ssd pe motiv ca "am 2 sau mai multe partitii". Am instalat windows-ul pe hdd si am observat ca am 2 partitii pe ssd una de 238 de GB si una de doar 49.8 MB si nu ma lasa sa o unesc cu partitia de 238 GB sau sa o sterg, ajutor.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Formateaza SSD-ul. Scoate cablul de alimentare de la HDD si apoi instaleaza Windowsul pe SSD. Sa nu ai Windows pe HDD!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cind instalezi Windowsul deconecteaza HDD_ul. Plus ce a zis colegul.

| Zuzu1991 a răspuns:

Ai o aberatie in care windows-ul nu se descurca
ce poti sa faci e sa backup tot hdd, deconnectezi hdd de tot, stergi tot ssd la partea de partitionare, bootezi din nou kit-ul de windows si instalezi apoi "clean", apoi pui hdd la loc

| zilog a răspuns:

Sterge tot cu
low lavel format
il gadesti pr hdd guru

Răspuns utilizator avertizat