| ashmeker a întrebat:

am un pc cu urmatoarele procesor 2nuclee 3 gb 4 gb ram 3 pot fi utilizati si placa video 1.6gb incorporata ce sa fac sa nu mai am lag la jocuri? stiu ca placa video incorporata strica tot dar dati-mi niste solutii fara cumparati alta placa funda!^_^

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai nu ai ce sa faci daca stai cu guniul de placa video(aka integrata). Strange bani si ia o dedicata, si nu un gunoi de 300 lei!
Apropo de placa video, vezi ca aia nu se alege dupa numarul de gb. Sunt placi de 512mb care sterg pe jos cu cei 1.gb cat ai tu acum alocat pentru gpu laughing.

| K0sti a răspuns:

Nu exista alt sfat, decat sa-ti cumperi placa! Si windows pe 64, daca ai 4 GB!

| Jipa95 a răspuns:

Update la driver-ul placii video integrate nu ai precizat ce procesor ai amd sau Intel. Mai mult de atat, nu prea ai ce sa mai faci.