| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, Am un pc mai exact un 1050ti 4gb cu un i7 4770, acum 2- 3 zile mergea 120+ fps in fortnite si 120+ fps cu toate pe ultra pe ets2, acum dupa o pana de curent nu imi mai trece de 60 fps in ets2 si 80-90 in fortnite, de la ce poate fi problema?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil: cateva fisiere scrise incorect pe discul C:
Mergi in Start Menu la comenzile manuale (Command prompt) si tasteaza:
chkdsk c: /f

Va da raspunsul ca, partitia C: este folosita si se va testa doar la pornirea urmatoare.
Raspunde "Yes" sau "Da la urmatoarea intrebare.
Pasul urmator: dai RESTART la calculator!
La urmatoarea pornire asteapta cu rabdare terminarea testarilor discului!

| Voievodul104 a răspuns (pentru Bula):

Asta era, mersi!
Acum imi merge mai bine ca inainte, mai exact 160-200 fps in fornite si in ets2 120-140

| doctorandus a răspuns (pentru Voievodul104):

Lol, ai tu monitor de 200 Hz? Degeaba ai 200 fps daca ai monitor de 75 Hz.

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Cati Hertzi are monitorul? Ca daca ai monitor de 60 Hz, ai 120 fps degeaba. Si probabil s-a prins si PC-ul tau de asta.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Sau poate ai un miner pe PC. Asa se intampla cand folosesti jocuri sau programe piratate.