| saluttpu123 a întrebat:

am un rottweiler mai are putin si face 3 luni cand il scot afara in lesa bla bla bla nu asculta deloc de mine orice i-as spune tot ca el capos este el nici nu prea stie mersul la pas am incercat sa il invat nu frate nu merge ca el e capos cand iese mama sau tata afara cu el si il plimba de ei asculta dar de mine nu? Ce pot face sa il invat mersul la pas am citit cateva chestii pe net dar nu merg va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Este greu sa faci un caine sa te asculte
Du-te cu el la dresaj

| rebeckutza a răspuns:

Rottweiler-ul este o rasa de caine autoritara ti-as sugera sa il duci la dresat deoarece tu singura nu il poti dresa din cauza caracterului sau!