| catalin231998 a întrebat:

Salut tpu.Am un router D-link Dir-501 si azi beculetul de la internet de pe router nu se mai aprinde. Am bagat firul de net in pc si merge. Cum fac sa mearga din nou sa am internet prin router? Am miscat firul in toate pozitile dar nu merge. dau funda

2 răspunsuri:
| andreimrm a răspuns:

Nu cunosc exact modelul pe care l-ai zis (eu am TP-link), dar am patit odata acelasi lucru, si in partea stanga din spate am gasit un buton, care se misca stanga-dreapta, buton care oprea transmisia net-ului wireless, am dat de el si si-a revenit, incearca, daca e asemanator.