| ionut009 a întrebat:

am un Samsung galaxy ace si mi s-a blocat pentru ca cineva mi-a incercat modelul de deblocare de foarte multe ori si gresit si mi-a aparut sa scriu id si parola contului de google dar nu mi-am adus aminte parola asa ca am schimbat-o de pe pc si acum incerc cu parola noua si nu merge dau funda cui stie si il pot recupera.

5 răspunsuri:
| piTiCcu a răspuns:

Pai daca ai un telefon performant(cu android care se blochiaza prin desen. parola etc.) inseamna ca ai cont de Gmail pentru ca te pune sa faci la achizitionarea telefonului. Si dai "Am uitat parola" si iti scrii contul si parola. Daca nu ai telefon cu android sau nu functioneaza trebuie sa te duci la magazinul retelei in care esti.Bafta!
Sper ca ti-am fost de folos.

| ionut009 explică (pentru piTiCcu):

Pai am facut faza cu am uitat parola dar de pe pc pentru ca de pe tel nu merge si da am android

| piTiCcu a răspuns (pentru ionut009):

Du-te la un magazin retelei tale gen Cosmote, Vodafone, Orange si intreaba acolo.Bafta!

| Thejoiner_Yo_1998 a răspuns:

Fai un hard reset doar ca iti pierzi tot din el dar e cel mai bine asa
pentru hard reset tii apasate in acelasi timp dupa ce a fost inchis butonul home si power... dupa iti intra in recivery menu si dai wipe all data si reboot device
voila ai un telefon ca nou
bafta

| Mihayy96 a răspuns:

Incearca sa-l stingi si sa-l aprinzi din nou si incearca contul. Daca nu merge nici asa incearca sa intri in recovery mode si sai dai resetare, nu mi s-a intamplat niciodata, dar eu asa as proceda prima data daca mi s-ar intampla chestia asta. Daca nu merge du-te la magazinul de unde ti-ai cumparat telefonul si spune-le care e problema si ce ai incercat sa faci. Baftahappy