| anonim_4396 a întrebat:

Am un SSD Kingston V300 de 120 GB si o singura partitie "C:/" cu un total de 111GB.

Ce ma deranjeaza pe mine este asta, am sters ceva documente de pe partitie cu dimensiunea totala de 8, 1GB, mai exact niste video-uri facute de mine, cu comanda SHIFT+DELETE, inainte de stergere mai aveam disponibil 35GB, iar dupa stergere tot 35GB. Acest rezultat il arata cand dau pe proprietati disk C:\, iar cand intru in partitirie si selectez toate fisierele (si cele Hidden), imi spune ca ocupa doar 68, 4 GB. Daca calculez 111GB TOTAL - 68, 4 GB (Toate fisierele, inclusiv cele Hidden) = 42, 6; deci dimensiunea cu cei 8.1 GB stersi de mine, in timp ce din "My Computer" la proprietati disk"C:\" tot 34.4GB. A-si vrea sa stiu daca este o eroare de windows, iar daca nu care ar fi problema.

1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

As dori sa inveti limba romana.