| AlbertVoicu1969 a întrebat:

Am un televizor care nu e smart TV.
Si as vrea sa proiectez ecranul de pe telefon pe TV.
Ce trebuie sa fac?
Sa nu trebuisca laptop sau calculator ca nu am.
P.Sbig grinau funda

Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Salut,pentru mirrorcast poti sa folosesti Google Chromecast sau un TV Box(pe care personal l-as alege).

| AlbertVoicu1969 explică (pentru XYZ02):

Trebuie ca televizorul sa aiba wi-fi nu e smar tv

| AlbertVoicu1969 explică (pentru AlbertVoicu1969):

Cum fac asta explica-mi detaliat ce trebuie sa fac

| XYZ02 a răspuns (pentru AlbertVoicu1969):

Deci am intarzia putin,deci pentru Google Chromecast doar folosesti optiunea de pe telefon de casting pentru a reda imaginea.
Pe TV Box e mult mai ok,pentru ca poti face acelasi lucru ca si Chromcast-ul doar ca in plus tu ai deja un sistem de operare Android instalat pe el,primesti si o telecomanda si pur si simplu poti instala ce vrei, Netflix, Youtube, terrarium, fara sa fie necesar telefonul.
Personal as merge pe TV Box, ti-am spus.

| AlbertVoicu1969 explică (pentru XYZ02):

Mersi mult