| anonim_4396 a întrebat:

Am un televizor Smart tv de la Samsung si nu imi merge nici cum subtitrarea la filme. M-am uitat o data la Mirrors si eu tin minte ca am pus doar subtitrarea pe stick si s-a pus singura. Acuma la orice film as incerca sa ma uit, nu merge subtitrarea. Aveti idee ce as putea face? sad

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Subtitrarea trebuie sa fie in formatul suportat de dispozitiv (.sub,.srt, sau alte versiuni despre care afli in cartea tehnica). Fisierul cu subtitrare trebuie sa poarte numele fisierului filmului. Daca fisierul video se numeste "Magician", subtitrarea trebuie sa se cheme la fel, pentru a asigura rularea automata prin tv. Consulta manualul de asistenta din meniul televizorului.