| TodeNC a întrebat:

Recent mi-am descarcat un film de format.mp4 pentru a le pune pe stick USB si apoi sa ma uit pe TV, toate bune pun filmul cu subtirarea (.srt) in acelasi folder, ma uit pe TV filmul merge bine DAR NU APARE subtitrarea. De ce? Tin sa mentionez ca am pus acelasi nume la fisiere, si nu e prima data cand pun filme, inainte aparea subtirarea, am televizor Samsung Smart. Astept raspuns, pls!

5 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Selectezi ambele fisiere (film+srt)
clic dreapta pe film, rename, gata!
succes!

| TodeNC explică (pentru mudokins78):

Daca erai si tu atent, AM SPECIFICAT ca am pus aceleasi nume la FISIERE, NU E DE LA ASTA.

| mudokins78 a răspuns (pentru TodeNC):

Selectezi ambele fisiere, dar redenumirea o faci pe film, ca sa poata televizorul sa traga automat subtitrarea!
sau, ..in timp ce ruleaza filmul apesi play din nou si te duci din sageti la rotita din stanga, apesi pe butonul ok si selectezi subtitle-on!
succes!
apropo, ..tot Samsung smart am si eu!-Stiu ce vorbesc coane directore!

| mudokins78 a răspuns (pentru mudokins78):

Am vrut sa spun rotita din dreapta!

| TodeNC explică (pentru mudokins78):

Nu imi apare nimic din subtirare cand vizionez filmul, desi inainte imi aparea cand functiona si subtitrarea, apare doar despre rezolutie/audio si inca cateva chestii neesentiale.