| AlexClAuDiU a întrebat:

am un TV LED Slim TELEFUNKEN TE 19910 b17 si acum cateva zile am incercat sa ma uit la un film pe el cu stick USB, toate bune si frumoase, bag stick-ul in el si cand dau sa il pornesc scrie "fisier invalid sau neacceptat" am incercat sa il schimb din FAT32 in NTFS si tot asa, ceva pareri dau Funda. MULTUMESC.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fisierul si sistemul de fisiere sunt doua lucruri diferite!
Mesajul se refera la formatul si codificarea ne-recunoscuta a filmului (mp4, avi, flv etc), si NU la felul sistemului de fisiere (FAT32 sau NTFS).

Citeste in manualul televizorului: ce format (extensie) trebuie sa aiba filmele pentru a fi redate, iar daca este necesar. atunci converteste-l in alt format.

La specificatiile tehnice poti citi si limitele stick-ului USB utilizabile.

| darrio2007 a răspuns:

Converteste-l in avi.

| CPAElites a răspuns:

Ce fel de fisier video este? mkv.avi etc?

| AlexClAuDiU explică (pentru CPAElites):

VLC media file (.mkv) (.mkv) deci MKV.