| Denis_Domokos_1986 a întrebat:

Am Windows 7 ultimate si nu am sonor imi apare ca este pe mute, si imi spune : No audio devices are installed. Am bagat mufa de la boxa ( boxele sunt 5.1) Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Xscape a răspuns:

Nu ai driver-ul instalat.

| Denis_Domokos_1986 explică (pentru Xscape):

De unde pot lua driver? Link?

| Denis_Domokos_1986 explică (pentru Xscape):

De unde pot lua driver? Imi dai un link?

9 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Nu ai Driverul de sunet instalat.
2 Ca sa iti mearga Boxele, castile, etc trebuie sa instalezi Driverul de Sunet.
3 Driverul de sunet se numeste:
Realtek High Definition Audio Driver.

4 Linkul de unde poti sa descarci Driverul de Sunet (de 32bit).
http://support.lenovo.com/en_US/downloads/detail.page?DocID=DS019648

5 Restu este usor poti intra in el (il gasesti ori pe desktop ori in Control Panel cu denumirea:Realtek HD sound Effect si poti acolo sa mai modifici in caz ca nu se aude bine sau altceva.

Mult Succes!
Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

| Denis_Domokos_1986 explică (pentru DragomirMihail2020):

Ninja putem discuta pe Facebook / Messenger mai multe?

| Denis_Domokos_1986 explică (pentru DragomirMihail2020):

Ninja da-mi un link de 64 bit ca nu gasesc sad Daca exista! sad

| Denis_Domokos_1986 explică (pentru DragomirMihail2020):

Ninja da-mi un link de 64 bit ca nu gasesc Daca exista

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Denis_Domokos_1986):

Scuze dar cine te-a ajutat atunci el sa iti ofere linkul:EduardMj.
Am scris mai jos deci nu te supara pe mine el te-a ajutat el sa iti dea.Sau daca ti-a dat deja.
Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Denis_Domokos_1986):

PS:Exista si de 32 si de 64bit.

| Xscape a răspuns:

De unde să-l iei nu ştiu exact, caută seria PC-ului, firma. De exemplu eu am laptop de la HP. Sub baterie am seria laptop-ului. Intru pe site-ul celor de la HP, dau acolo la drivere si scriu model-ul laptopului. Mai mult de atât nu pot să-ţi spun pentru că nu am de unde să ştiu.