| ONXJoker a întrebat:

am windows 8 si am 2 conturi: Administrator si sa zicem Cosmin. La ambele am parola, la Cosmin o stiu dar la Administrator nu. Cum fac sa aflu parola de la Administrator?

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Daca acel cont pe care poti intra, Cosmin sa zicem, are drepturi de administrator asupra computerului, e simplu, intra in panoul de control si sterge contul numit administrator. Poti sa faci altul cu acelasi nume si drepturi ulterior... Odata cu stergerea scapi si de parola.

| ONXJoker explică (pentru antimulte):

Nu cred ca are drept de adm pentru ca atunci cand vreau sa instalez ceva im cere parola de la administrator

| justyoung9 a răspuns:

Apesi butonul "am uitat parola" si vei primi o parola noua pe e-mail

| ONXJoker explică (pentru justyoung9):

Scriu eu ce email vreau?

| justyoung9 a răspuns (pentru ONXJoker):

E-mailul de la administrator