| Andyxboss a întrebat:

As dori sa imi cumpar un calculator(sa fie decent) pana in 25 de milioane.Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| SpecialistIT a răspuns:

Salut.

Uite ce poti sa-ti cumperi cu doar 2365 lei: http://www.mediadot.ro/wishlist/29415/
Ai absolut TOT ce iti trebuie, de 8GB ram care sunt arhisuficienti orice vei face, 1TB stocare de pe un hdd modern cu cap de citire imbunatatit si platan nou, sursa calitativa cu certificare si multiple protectii, placa video foarte-foarte rapida si mai ales cu racire silentioasa si rece la care primesti GRATIS jocul Metro Last Light, o carcasa de calitate (nu porcarie de Segotep) ce are 2 ventilatoare bune incluse si filtre de praf, pana la procesorul six-core, adica 6 nuclee foarte rapide si performante si o placa de baza sa le stapaneasca.
In plus, la MediaDOT ai si ansamblarea PC-ului GRATIS daca doresti sa profiti de ea.
Nu in ultimul rand, tot la MediaDOT ai si update de bios la placa de baza GRATIS, lucru total recomandabil sa-l ceri.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Daca te mai pot ajuta cu ceva, te rog, nu ezita sa ma cauti. Sa te bucuri si tu de configuratia ta.
Mergi cu incredere pe MediaDOT si nu vei regreta.

PS: Daca vrei NEAPARAT sa consumi toti cei 25 milioane pe care ii ai, iti recomand sa mergi pe aceasta placa video: http://www.mediadot.ro/......48mb-gddr5
Ea este echivalentu' ca performanta al unui GTX 660 Ti, dar cu mult mai ieftin. Probabil cea mai buna placa video pret/performanta de pe piata.
De asemenea, la MediaDOT primesti 4 jocuri GRATIS cu aceasta placa video: Crysis3, Bioshock Infinite, Tomb Raider si FarCry3 Blood Dragon.

Bafta si multa sanatate!

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

De banii ăștia îți poți face unul „custom" ceea ce este cel mai recomandat, deoarece vei știi precis ce componente are în el, este echilibarat hardware cum trebuie și ai șanse să ieși și mai ieftin. Dacă vrei laptop(nerecomandat pentru gamming) atunci recomand să te orientezi spre unul din oricare brand în afară de Toshiba(hard discurile sunt de calitate execrabilă precum și chipseturile video nu sunt fiabile), Acer(99% din aceste tipuri de alptopuri sunt făcute din componente foarte slabe; displayul ți se va exfolia după un an, ca să nu mai zic de bios și suportul pentru drivere care este aproape innexistent și foarte greoi pentru un user normal de caclulatoare) și Hp(o combinație între cele două). Dacă vrei îți configurez un desktop pentru gamming(un exemplu ar fi așa ceva:
https://sites.google.com/site/magazinit2013/gamming-station
).Succes

| supermamici a răspuns:

Http://bit.ly/sistem-pc-complet vezi si aceasta oferta de sistem.

Răspuns utilizator avertizat
| maryusmono a răspuns:

Cu 25 de milioane iti gasesti ceva mai mult decat decent. Asa ca recomandarea mea pentru tine este aceasta: http://bit.ly/17dOM08

Tot acolo vei gasi si parerile celor care au cumparat acest produs.

| raresbarbier a răspuns:

Eu am o unitate pe deluxe nu e recenta dar e foarte buna. suporta jocuri mari.

| looredanaa93 a răspuns:

Vezi Aici http://dshop.cabanova.com/calculatoare-reduceri.html
Sunt foarte bune, vei fi multumit

Sper sa iti placa

| Anamaria0022 a răspuns:

Poti alege de aici
http://bit.ly/2ey5HEJ

| ImClaux a răspuns:

Doamne fereste, pleaca de aici cu componentele tale antice!