| Nycku1999 a întrebat:

As dori sa imi cumpar un router wireless Tenda W316R, poate sa imi explice cineva cum pot sa instalez si sa setez acest router. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

Nicu este foarte usor
Conectezi la curent routerul introduci firul de eternet sau wifi si apoi treaba incepe
Daca esti pe rds=rcs trebuie sa ai la indemana suername-ul care ti-lau dat ei si cu parola deschizi un browser incerci mai mult ex chro ie mozila safaraii etc
Acccesezi adresa 192.168.1.1
acolo routerul iti va spune cum vrei sa iti setezi conexiunea daca esti pe rds alegi ppoe si apoi introduci usrnema-ul si parola si gata
Ar trebuie in cutie sa gasesti un cd care sa iti explice ce trebuie sa faci Funda?

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Pai cum o sa cumperi porcaria aia. Ia TP-Link!

http://www.epasystems.ro/cum-se-configureaza-un-router-wireless/