| yAdrian a întrebat:

As dori sa-mi achizitionez un telefon mobil la mana a doua, Samsung Galaxy S 4 mai exact si nu as vrea sa-mi iau teapa sunt destui bani totusi. Intrebarea mea este cum imi dau seama de un S4 daca este original sau replica fidela (identica 1:1)?

Cel mai explicit raspuns are funda!

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ovidius a răspuns:

Îţi dai seama după stick-erele din zona bateriei/cardului sim. Te uiţi după IMIEI dacă are. Şi ăla poate fi fake. Există programe care îţi verifică IMEI-ul (nu ştiu să îţi spun care anume). De asemenea, te uiţi la finisaje. Dacă ceva ţi se pare dubios: e clar FAKE.

| yAdrian explică (pentru ovidius):

Pai unele sunt si cu sigla SAMSUNG de aia zic... Sunt replici identice

| ovidius a răspuns (pentru yAdrian):

Da, pentru un ochi NEAVIZAT sunt la fel.
Dar dacă nu vrei să ai emoţii, te iei de mânuţă cu proprietarul şi mergeţi într-un service GSM. Ăia îţi spun pe loc ce şi cum. Lăsţi şi voi de-o bere la băieţi.

5 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Daca ceva ti se pare ciudat la telefonul cumparat inseamna ca e replica.

| yAdrian explică (pentru vali1985):

S4 aproape nou 550lei laughing. Sa fim seriosi... Totusi parea original... Nimic dubios

| Lavvvo a răspuns:

Sper ca te va ajuta acest video :
http://www.youtube.com/watch?v=rpU4CqyNvrs