| stefan000 a întrebat:

Salut, m-am gandit sa achizitionez un Samsung S6 Edge la mana a doua, as dori sa stiu cand cumpar acest telefon, la ce sa ma uit ca sa nu iau o teapa uriasa, adica ma refer cum sa il testez.

4 răspunsuri:
| вσмвση3ℓ a răspuns:

Fara mana2. Iei teapa, alti nu il vinde de bun si pe bani putini.

| lauren93 a răspuns:

Intai te uiti sa vezi daca corespunde Imei-ul de pe telefon cu cel de pe cutie.(Imei il gasesti langa baterie sau scotand bateria.). Acesta este codul unic al fiecarui telefon.
Poti verifica daca acest imei corespunde cu telefon pe acest site http://www.imei.info/ sau http://imei-number.com/
Mai poti verifica cand desfaci carcasa si suruburile de pe margini daca au sunt uzate. Asta te ajuta sa vezi daca a fost umblat in el.
Coduri pentru informatii telefon
*#*#4636#*#* - Arata informatii despre telefon, baterie si statistici despre modul in care il folosesti
*#*#34971539#*#* - Iti arata informatiile complete referitoare la camera telefonului
*#*#7594#*#* - Schimba setarile butonului Power.
*#*#273283*255*663282*#*#* - Iti va crea rapid un backup (copie de siguranta) al fisierelor media.
*#*#197328640#*#* - Activeaza modului de test pentru anumite servicii
*#*#232339#*#* - Acorda acces la teste pentru conectivitatea wireless
*#*#526#*#* - Alte teste pentru modulul wireless
*#*#232338#*#* - Afiseaza adresa MAC Wi-fi
*#*#1472365#*#* - Test rapid al modulului GPS (valabil doar pentru telefoanele cu GPS integrat)
*#*#1575#*#* - Test avansat al modulului GPS
*#*#0283#*#* - Test pentru pachete trimise cu reactie in bucla (packet loopback)
*#*#0*#*#* - Testeaza display-ul telefonului
*#*#0673#*#* sau *#*#0289#*#* - Testeaza sistemul audio al telefonului
*#*#0842#*#* - Testeaza modulul de vibratie si sistemul de iluminare a ecranului
https://victoriagiorgiana.wordpress.com/......-original/

| Vyo19 a răspuns:

Dacă ai mai văzut unul real știi cum trebuie sa arate și sa îl testezi este codul *#0*# dacă nu merge la Samsung clar e replica și dacă merge poți verifica tot de la senzori camera pana la display și difuzor, vibrație.

| Fcd_Sebi_1993 a răspuns:

Te-as sfatui sa nu iti iei la mana a doua! Mai bine mai strangi bani si iti iei unul nouwinking