| xGamerZ212 a întrebat:

as putea fi angajat in domeniu IT daca nu am studii (si ma pricep f bine)?

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

In general firmele de IT au o perioada de proba si poate si un test.

Suntem multi care ne pricepem foarte bine. Daca vii cu pus windowsuri de astea nu cred ca se cauta, poate doar la un service de calculatoare.

Am terminat anul 1 la Calculatoare si stiu sa instalez un windows/linux, sa configurez routere, imprimante in retea si chestii de genu dar domeniul IT presupune chestii mai serioase.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde la ce te pricepi in IT. Daca instalezi windows si drivere nu te angajeaza nimeni. Mai ales ca nu ai o diploma de absolvire.Mai ales a unei facultati in domeniu.