| Steve98 a întrebat:

as putea pune un i5 2500 cu un gtx 660 pe o palca ed baza Asrock h61de/si? Adica placa de baza e slaba pentru acest prcesor sau placa video?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Poti sa pui fara probleme ce ai zus tu. Placa nu-i deloc slaba.
2. De ce sa pui i5 generatia 2 cand exista generatia 3 compatibil pentru placa ta de baza?

| Steve98 explică (pentru sltlp):

Pai nu am nevoie de generatia a 3 ca ma multumesc cu generatia a 2 de procesoare, dar daca vrei poti sa-mi propui procesoare de generatia a 3 cu aceeasi performanta.

| sltlp a răspuns (pentru Steve98):

Pai cam nu e clar ca tot ce e generatia 3 e mai performant cu putin peste generatia 2?

| Steve98 explică (pentru sltlp):

Eu am ales acest procesor de generatia a doua precum ca are multe avantaje, si pretul e mai convenabil, daca sunt procesoare cu pret mai bun si au cam aceeasi performanta, poti sa-mi propui daca vrei...

| SouLIce a răspuns:

Nici una, nici alta...este ok