| MarcusAlex503 a întrebat:

As vrea sa achizitionez un pc, facut de mine pe piese si as vrea sa imi recomandati un site de unde as putea cumpara tot. Am gasit un site, nu stiu daca este romanesc, pcpartpicker, si ies cu vreo 800 de lei mai ieftin decat pe pc garage sau emag.Imi puteti recomanda ceva?

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Daca e un site din USA, sursa de curent ar putea sa nu se potriveasca la noi: tensiunea la priza si stecherul ar putea fi diferite.

| Ineys a răspuns:

Iesi mai ieftin deoarece acolo preturile sunt in dolari. Daca o iei asa singura solutie e un site din strainatate -> Amazon.com.

| Nickname1890 a răspuns:

Din cate am vazut este un site din SUA ceea ce insamna in cazul livrarii in Romania taxe vamele, deci ajungi cu pretul tot pe acolo.

Eu personal am cumparat de la PCgarage si am fost multumit. Nu te astepta sa gasesti undeva mult mai ieftin de atat. Diferentele intre siteuri sunt nesemnificative, doar sa gasesti diverse promotii.