| GoodLuck15 a întrebat:

As vrea sa fac un upgrade la pc-ul meu si vreau sa va intreb daca merita sau nu.Ma gandeam sa aleg intre acest upgrade sau un xbox one dar cum nu prea ma joc eu pe console am zis sa o las balta cu consolele.
E vorba despre un amd fx 8300 plus placa de baza si 8gb ram.Se merita oare sau nu? Adica sa imi mearga noile jocuri cativa ani fara probleme nu neaparat pe maxim.Si nu in ultimul rand s-ar potrivi cu o placa video gtx 770 2gb 256 bit?

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Acest upgrade cu componente deja cu vreo doua generatii in urma? Ia si asteapta frumos pana in primvara, vin chestii misto de la AMD. In momentul de fata nu are sens sa te arunci intr-un upgrade.

| xByte a răspuns:

Mergi pe kaby lake sau asteapta ryzen parerea mea. Si da, merita mai mult un upgrade in banii respectivi decat xbox one. Asta daca nu cumva vrei 30fps si rezolutii pana in maxim 1080p