| AlecsPAD a întrebat:

Salut TPU
As vrea sa imi cumpar un iPad 2 sau 3 16gb
Intrebarea mea este urmatoarea : iPad 2 are iOS 4 si nu sunt sigur daca pot sa fac upgrade to iOS 6... Voi ce credeti?
As lua iPad 3 dar este mai scump si vreau sa vad se poate face upgrade iPad 2
Astept raspunsuri big grin

Răspuns Câştigător
| adybutterfly a răspuns:

Am ipad 2 si am iOS 6.1 pe el, nu am avut nicio aplicație care să-l încingă. iPad 3 nu se mai produce, deci dilema ta este dacă e să iei un iPad 3 sh (sau rămas prin vreun magazin) sau un iPad 4. Dacă întrebi de performanță, sigur că totdeauna ultimul model e mai performant decît penultimul, diferențe mari nu sînt însă. Depinde și ce buzunar ai, poți lua o sculă bună, funcțională, pornind de la, să zicem, 1800 lei și mergînd pînă la cel mai scump iPad 4 la 128 GB, care bate la peste 3800 lei.

| AlecsPAD explică (pentru adybutterfly):

Da asa m-am gandit si eu...
Raman la iPad 2, deja am gasit unul

| adybutterfly a răspuns (pentru AlecsPAD):

Felicitari sa il stapanesti cu mult drag