| lgckiddz a întrebat:

As vrea sa va intreb cevalaughing.
Deci un var de al meu are un laptop Acer (2GB ram, procesor dual core 1.8 GHz, placa video 256MB incorporata) si unele jocuri ii merg mult mai bine decat mine.De exemplu el joaca GTA San andreas la performante maxime iar eu la minime si merge un pic greu.
Ce pot sa spun am si eu un Pc bunicel(2GB ram, procesor dual core 2.62 GHz, placa video incoportara 256 MB).
Pc-ul imi merge foarte foarte bine, se misca repede nu am nici o treaba, iar laptop-ul lui se misca greu.dar jocurile ii merg bine.Dar o fii problema?
Dau funda care ma ajuta!

13 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Sistemul de operare. poate el are windows xp si tu 7 sau vista depinde.
si chiar daca aveti amandoi 256mb la placa video poate sunt de firme diferite si conteaza foarte mult

| lgckiddz explică (pentru Broadband):

El are 7 32 bit eu XP 32 bit.sad

| Broadband a răspuns:

Pai la configuratia ta automat trebuia sa bagi windows 7 nu xp..baga windows 7 si vezi ce jocuri iti merg si care mai fac figuri. daca tot asa iti sacadeaza inseamna ca e placa video slaba chiar daca sunt de aceeasi marime. am vazut placi video de 128mb, 256mb mai tari decat alea de 1gb. conteaza si producatorul. una e nvidiaGforce, alta e MSI sau jafuri din astea integrate

| lgckiddz explică (pentru Broadband):

Am Intel(r) g31/g33 family sau cam asa ceva.

| CinevaNou a răspuns:

Cel mai probabil are placa video mai buna ca a ta.

| SilviaDulcik a răspuns:

Conteaza ce placa video are el si ce placa video ai tu (modelul, ma refer la model), acelasi lucru si la procesor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil este sistemul de operare ( in cazul in care sistemele voastre sunt similare ca si firma producatoare ).

| lgckiddz explică (pentru anonim_4396):

Eu am windows XP proffesional 32 bit el are windows 7 32 bit.

Răspuns utilizator avertizat