| sk1NNNeT009 a întrebat:

As vrea sa vand un PC(nu prea am ce face cu el, il deschid din an in pasti de cand am laptop si tableta), dar nu stiu cu ce pret sa il dau. Specificatiile lui sunt :
Placa de baza : Gigabyte M61PME-S2.
Processor : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5200+, frecventa 2.7 GHz, 32-bit.
Placa video : ATI Radeon HD 2600 PRO, memorie dedicata 512 MB.
Memorie ram : 2.00 GB DDR2.
Hard-Disk : Hitachi HDT725032VLA, 320 Gb, 7200 Rpm.
Doua placi de sunet : cea integrata Realtek de 2.1, si cealalta GEMBIRD de 5.1.
Doua placi de retea : cea integrata de 100 Mb/s si cealata TP-LINK TF-3200 de 200 Mb/s. (ACPI Supported).
CD-ROM : LG HL-DT-ST DVDRAM GH20NS10
BIOS : Award Modular BIOS v6. 00PG
Porturi : 6 porturi usb 2.0 (4 spate, 2 lateral) 2 porturi internet, 3 porturi sunet (2 fata, 1 lateral)
Carcasa : DAVIO, Sursa Davio LPK19-460WP 450W
Drivere : CD-uri originale cu drivere pentru Windows xp,Windows 7, Windows 8, Windows 8.1
Bonus : >-Camera web Microsoft VX-1000, CD driver original.
>- Tastatura ACME KM03 si Mouse A4TECH OP-620D
Eu ma gandeam sa il vand cu 900-1000 lei + acele bonusuri ca sa zic asa. Voi ce spuneti?

25 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Eu as zice sa nu te ridici mai sus de 1000 de lei... Placa aia video nu e deloc cine stie ce, iar ca intreg cam atat ar face.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Eu nu l-as da cu mai putin de 1500 RON laughing

| danutzu96 a răspuns (pentru RedheadOnTheRun):

Dar ce are I3, I5?

| sk1NNNeT009 explică (pentru RedheadOnTheRun):

Nici eu, a fost si putin folosit si bine intretinut big grin

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru danutzu96):

Eu am vorbit din punctul meu de vedere. Te rog sa te retragi in coltul tau, si sa arunci cu parerile tale.

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru sk1NNNeT009):

Succes!

| sk1NNNeT009 explică (pentru RedheadOnTheRun):

O sa am nevoie laughing

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Cam asta e nivelul! Cere educatie de la un marlan...
Du-te frate in jungla, daca n-ai habar sa porti un dialog civilizat!

| danutzu96 a răspuns (pentru RedheadOnTheRun):

Uite cine vorbea. Nu te mai baga in seama acolo unde nu ai habar! Da-ti cu parerea acolo unde sti sigur despre ce vorbesti!

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru danutzu96):

Ba, tu nu vezi bine? I-am zis omului ce as face EU in locul lui. Te roade asa tare? Iti repet: stai in coltu' tau, cuminte, ca nu te-a chemat nimeni. Fereasca, ce va mai place atentia gratuita!

| GeorgeBerbec a răspuns:

800 ron e bine

| sk1NNNeT009 explică (pentru GeorgeBerbec):

UPDATE!
Placa de baza : Gigabyte M61PME-S2.

Processor : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5200+, frecventa 2.7 GHz, 32-bit /64-bit

Placa video : ATI Radeon HD 2600 PRO, memorie dedicata 512 MB.

Memorie ram : 4.00 GB DDR2.

Hard-Disk : Hitachi HDT725032VLA, 320 Gb, 7200 Rpm.

Doua placi de sunet : cea integrata Realtek de 2.1, si cealalta GEMBIRD de 5.1.

Doua placi de retea : cea integrata de 100 Mb/s si cealata TP-LINK TF-3200 de 200 Mb/s. (ACPI Supported).

CD-ROM : LG HL-DT-ST DVDRAM GH20NS10

BIOS : Award Modular BIOS v6. 00PG

Porturi : 6 porturi usb 2.0 (4 spate, 2 lateral) 2 porturi internet, 3 porturi sunet (2 fata, 1 lateral)

Carcasa : DAVIO, Sursa Davio LPK19-460WP 450W

Drivere : CD-uri originale cu drivere pentru Windows xp, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 pentru 32/64-bit.

Bonus : >-Camera web Microsoft VX-1000, CD driver original.

>- Tastatura ACME KM03 si Mouse A4TECH OP-620D

| kryOwEEd a răspuns:

Intre 1000-1500 RON

| edy141 a răspuns:

Poti cere si pana la 1300 de lei pe el.Are configuratie destul de buna.La negociat poti lasa maxim 100 de lei.

| sk1NNNeT009 explică (pentru edy141):

M-as bucura daca aici in Barlad ar da cineva 1200 lei, dar se pare ca multi prefera Sh-uri de maxim 500 lei cu tot cu monitor laughing. Oricum am sa pun anunt pe un "sait" gen Okazii sau Olx si sa vad ce pot face. Multam de ajutor!

| danutzu96 a răspuns (pentru sk1NNNeT009):

Configuratia ta nu e departe de unu dintrăla doar ca ai placa video dedicata care nu-i mare branza. Gasesti refurbished si cu dual core, core2duo, athlon X2...

| sk1NNNeT009 explică (pentru danutzu96):

Spre deosebire de celelate e pentium 4 laughing

| danutzu96 a răspuns (pentru sk1NNNeT009):

Stai linistit gasesti si ca al tau la max 700 de ron si sursa nu e pocnitoare chinezeasca...

| sk1NNNeT009 explică (pentru danutzu96):

OK,daca vrei gaseste tu unde vrei, eu mai astept pareri.

| danutzu96 a răspuns (pentru sk1NNNeT009):

Eu nu caut sa cumpar. Doar ti-am spus sa nu te intinzi mai mult de 1000. Si asa cu 1000 am gasit unitati noi si cu windows 8 preinstalat... Procesorul este depasit mai ales pentru jocurile actuale, placa video la fel. Poate ala care o cumpara sa isi faca upgrade... dar mai baga cateva sute de lei in ea.(daca nu ajunge la cat a dat )
Citez un alt coleg de pe TPU (lupudepenet)
„Depinde de ce procesor ai pe ea.Un pc cu procesor Intel de exemplu core2duo la 3, 2 gz cu 2 Gb ram DDR2/800 mz și hard de 80 se vinde real la 180 lei, asta daca are și dvd rw și carcasa arata bine, plus ca are mentenanța făcută
Eu ți-am spus prețul real nu cel de pe internet
PS
Degaba îl pui la vânzare la preț umflat, așa cum se practică din prostie crasă pe internet că o să stai cu el ne vândut.Îți spun din experiență, ca și eu vând pc-uri pe internet.Succes"
Bine zice!

| sk1NNNeT009 explică (pentru danutzu96):

Pana la urma eu am pus pretul corect cand am postat intrebarea. Dar voi vedea ce pot sa fac.

| Jipa95 a răspuns (pentru edy141):

Ce faci breh te-ai scrantit la cap? Daca isi ia maxim 500 lei pe el este bine.

| danutzu96 a răspuns (pentru sk1NNNeT009):

Da, ai pus pretul corect. Dar ceilalti te incurajeaza sa bagi mai mult si nu il vei vinde. E plin pe okazii si alte situri asemănatoare de calculatoare cu preturi si de doua ori cat valoreaza. (Bineinteles ca nu le cumpara nimeni)

| danutzu96 a răspuns (pentru Jipa95):

Eu am zis totusi sa nu ceara mai sus de 1000 ron. Vad ca sunt unii pe aici care ar cere si 1500. La banii astia am vazut i3 nou in Altex...

| IssaBella12 a răspuns:

Poti 1400 lei!