| alexalex234 a întrebat:

Hei! Am si eu o problema,recent mi-am instalat Windows-ul si si mi-am formatat hdd-ul si am avut doua partiti una cu windows-ul si cealalta cu diferite programe si jocuri, cea cu Windowsul mi-o arata dar pe cea cu jocurile nu.Cine stie cum o pot rezolva?

9 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Trebuie să îi dai format ca să ţi-o vadă.

| scanappino a răspuns (pentru Gizăz):

Daca dai format se sterge tot ce e in partitia respectiva.

| Gizăz a răspuns (pentru scanappino):

Nu contează. A greşit instalarea. Altă soluţie nu are.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Cred ca la instalare ai formatat patitia cu win (mai mult ca sigur ca ai modificat dimensiunile ei), daca ramanea la fel... formatul nu afecta cealalta patitie! Daca ai formatat ambele partitii nu mai ai ce face, poti recupera fisierele sterse de format. Ce fel de formatare ai dat? Trebuie sa postezi mai multe detalii!

| Paul199313 a răspuns:

Ai instalat windowsul aiurea! probabil nu ai facut 2 partitii!

| alexalex234 explică (pentru Paul199313):

Ba da

| alexalex234 explică (pentru Paul199313):

Una era facuta de la anterioara instalare

| Paul199313 a răspuns (pentru alexalex234):

Ai sters ambele partitii?! uitate sa vezi ce memorie are C si daca e egala cu memoria hardului inseamna ca ai lasat doar o partitie!

| alexalex234 explică (pentru Paul199313):

Ba nu partitia aia a ramas pentru ca stiu inca este acolo dr win-ul nu o vede.Nu este stearsa pentru. ca voloumul acelei partiti este la fel.