| TimmyRO a întrebat:

atunci cand mi am bagat windows-ul (windows 7 SP1 home edition) hardul a fost impartit (logic) in 3 parti, dar de cateva zile atunci cand bag un STICK de memorie sau un card de telefon in laptop, acolo unde sunt cele 3 parti ale hardului mai apare una pe care eu nu pot sa intru, nici sa o formatez nimic si dispare dupa ce repornesc laptopul.
De ce apare?
Scuze de categorie

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Logic hardul se imparte singur in 3 parti? Asta daca faci tu partitii.Eu am la calculator o singura partitie deci nu vad ca ar fi logic sa iti apara tie 3 parti ale hardului cind deschizi sa vezi hardu. Iara cind pui un stick ce spui tu nu apare nicicum pe hard sau intr-o partitie. Apare ca si cum ar fi unitate independenta de hard.Asa orice device gen storage asa apare, nicidecum ca ar face parte dintr-o partitie de pe hard. Iara ca apare ce spui tu cred ca o fi ramas ceva urme stiu si eu de la ce ai folosit tu anterior.Adica poti sa pui un telefon ceva calculatorul sa vada apoi cind deschizi iar sa apara nitel si apoi sa dispara.Altyceva nu stiu ce ar putea sa fie.Dar nici aia nu e parte din hard.E tot o imagine cumva a ce am zis unui telefon.stick din asta ce zici tu sau hard extern.Parerea mea.Nu stiu daca asa o fi sigur dar am mai patit si eu ceva de genul asta.La mine uneori apare alte dispozitive de la vecini sau daca mai am alt calculator imi arata acel calculator la mine si spune si cum se numeste.Am wind 8 si uneori asa imi aparte.Dar nu ca partitie din hard ci asa separat cum am zis. Uneori nu arata si la fel nu poti interveni asupra acelei imagini cu nimic pentru ca nu este ceva din calc tau.

| TimmyRO explică (pentru relian):

Am scris "logic" dupa ce am zis ca hardul se imparte si manjoritatea oamenilor ai hardul impartit pe mai multe partitii si mie atunci cand bag un stick sau altceva imi apare ceva in zona unde sunt partitiile in nici un caz pe acea "partitie" aparuta nu se afla continutul stickului si nu dispare cand scot stickul!

| relian a răspuns (pentru TimmyRO):

Asa ai scris ca hardul a fost impartit in 3 partiti.Si eu am spus ca ok poate ca l-ai impartit tu in 3 dar nu vad logica unde este.Cine spune ca e logic sa imparti hardu in partitii? Dar fie ca tine eu am vrut doar sa dau un raspuns.Scuze ca am dat si eu cu presupusul pe aici, de altadata o sa te ocolesc cind o sa mai vad o intrebarea pusa de tine.Si daca cei mai multi si te referi probabil la romani ca inm alte tari eu nu am vazut minunea asta ma rog cum ziceam daca mai toti au asa de ce sa nu ai si tu cam asa aplici se pare. Uite sa stii de la mine ca logic nu e deloc bine sa faci cite partitii spui tu.Ala este un moft de prost gust aparut nu stiu din ce motive.Si te asigur ca mai multe te incurca si pe tine si calculatorul acele 3 sau cite partitii ai.Bafta si nu te mai obosi sa imi scrii.