| Iunix a întrebat:

Atunci când vreau să mă conectez la internet prin cablu ( PPPoE ) îmi dă eroarea 691 deoarece atunci când a venit unu de la internet ( să verifice de ce merge netu greu ) s-a conectat cu cablul meu de internet la laptopul lui și nu a dat Disconnect și de aceea primesc eu acum eroarea 691...

Întrebarea mea este : dacă clonez adresa mac de la net atunci o să mă pot conecta la internet prin cablu?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu, nu te va ajuta.Sistemul de autentificare prin ppp0e funcționează prin conectarea unei singure adrese MAC unice pe server-ul de internet.Problema se rezolvă dacă suni la furnizorul de servicii de internet.Succes

Răspuns utilizator avertizat
| Arummaculatum a răspuns:

Fiecare eroare are un anumit numar cum e la tine 691. In mod normal daca suni la rds sau la ce ai tu abonament ar trebui sa stie despre ce e vorba. Daca cablu mai intra intr-un switch atunci pot sa iti spun : Reseteaza switchu are undeva in spate o gaurica mica unde trebuie bagat un ac sau ceva putin mai gros, se introduce si se tine apasat 10 sec pana se sting luminile la switch atunci e resetat. Dar inainte de asta incearca doar sa l scoti din priza si sa il bagi la loc sa vezi daca merge daca nu reseteaza l. Dar dupa trebuie sa bagi din nou datele de la rds si parola pe wireless. Nu e complicat daca ai mai facut.Si alt motiv ar fi : cablu are mufa aia acolo poate sa fie intrerupt, mufa cu care il bagi in calc. Bafta