| Iunix a întrebat:

Salut TPU! Atunci când vreau să mă conectez la internet prin cablu ( PPPoE ) îmi dă eroarea 691 deoarece atunci când a venit unu de la internet ( să verifice de ce merge netu greu ) s-a conectat cu cablul meu de internet la laptopul lui și nu a dat Disconnect și de aceea primesc eu acum eroarea 691...

Întrebarea mea este : dacă clonez adresa mac de la net atunci o să mă pot conecta la internet prin cablu? Dacă nu, ce pot face?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ii suni si le spui sa-ti reseteze adresa MAC de la ei de pe server!

| Iunix explică:

Dacă clonez adresa mac de la net atunci o să mă pot conecta la internet prin cablu?

| supermari10 a răspuns:

Dar de ce nu suni tu la reprezentatii de la internet si sa le spui problema? in mod normal cand folosesti un cont pppoe si te reconectezi tot cu acelasi cont trebuia sa-l deconectezi pe cel de la net... alta trebuie nu cred ca se poate... daca se prefac ca nu stiu cere un alt cont big grin