| aka7up a întrebat:

Salut TPU,azi am facut un stik bootabil cu windows xp,am intrat in bios,am pus pe primul loc usb-ul,am salvat si-a dat restart automabt si dupa aceea imi scrie :Remove disks or other media Press any key to restart Rebot and select proper boot device or insert boot media in selected boot decice and press, a' key.
ce sa fac?, dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ICEbalI a răspuns:

Nu e neaparat sa intri in bios...
Cand se aprinde pc-ul la inceput ai o optiune (buton) gen " press F12(F9 sau whatever) boot menu" dai boot menu- alegi Stick-ul si bootaretongue
Daca nu vrea, probabil nu e bootabil facuthappy
good luck/.

3 răspunsuri:
| Arrum a răspuns:

Daca tot nu reusesti cu stikul ceva atunci intra iar in bios si selecteaza cd-rom pe prima pozitie si o sa scapi de mesaj. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

| aka7up explică (pentru Arrum):

Eu vreau cu stickul sa reinstalez windowsul, nu cu cd-ul, pentru ca nu-mi merge DVD-romul.

| Arrum a răspuns (pentru aka7up):

Pai nu cred ca o sa poti sa il instalezi in aceste conditii...scz.Ori nu ai facut bine stikul bootabil ori nu iti da voie pc-ul.Sorry again.