| Marian12341234 a întrebat:

Azi am instalat windows 7 dar eu am cd cu drivere pentru windows vista si xp. Driverul de sunet a mers de pe acel cd dar pentru placa video chiar daca s-a instalat nu merge nici un joc.
VA ROG HELP!

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

- Cauta driver-ul placii video pe site-ul producatorului.
- Driverele sunt functie de sistemul de operare. Nu sunt compatibile intre ele.
- Il dezinstalezi pe cel care il ai acum, restart si il instalezi pe cel corect.
-Si sa fie pe aceeasi arhitectura
(32 biti-x86).

| GreenHouseEnquieries a răspuns:

Downloadeaza Directx Pentru windows 7 si o sa-ti mearga
Eu recomand Directx 9

| ferchescata a răspuns:

Cauta pe siteul de la placa ta(Ati) sau (Nvdia) ultimul upgrade pentru placa ta.Sau cauta de google 'downlaod driver Ati/Nvidia(modeu care este) s sunt sigur ca vei gasi.Bafta