| Stralis a întrebat:

Azi am schimbat windows-ul, am avut XP, dar acum am 7 si din pacate nu mai am sunet. Am instalat toate driver-ele si tot degeaba. Am incercat o gramada de driver-e, dar fara speranta. Nu stiu ce sa ii fac. Cand ma duc la "Playback Devices", boxele sunt conectate dar acolo scrie " Not Plugged In ", chiar nu stiu ce sa ii fac, am incercat tot ce stiu.
Funda pentru cine ma ajuta.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Prima problemă
De unde a procurat Windows-ul.
Daca știi ca l-ai furat din surse ilegale în gen fileliste, atunci știi ca deja ai un Windows modifiat structural(cu viruși și din care s-au înlăturat dirverele, și și mai mult ca sigur deja activat ilegal(așa numitele peactivate))
Chiar daca deții sau nu o copie legitimă de Windows sau nu setează automatic updates pe notify me but don't automaticly download or install tehem(serviciu precis dezaxctvat din proata obișnuința de la Xp)
Scanează după actualizări
Câmnd operația a luat sfârșit debifeaza toate actualizările de acolo
localizează cu atenție driverele
Selectează-le pentru instalare
Instalează driverele
PS
în unele cazuri sunt și la optionals și la important updates
Succes

| neutrino a răspuns:

Mergi pe adresa producatorului placii audio si de acolo descarci driver-ul necesar.

| Andrei7520152 a răspuns:

Ai laptop sau desktop?

In cazul in care ai un desktop, se poate ca placa ta de sunet sa fie prea veche si nu suporta Win7. Daca e asa, poti sa-ti cumperi o placa de sunet pe PCI si s-o conectezi. Daca ai deja o placa de sunet instalat, vezi ce model scrie pe ea si cauta driverele pentru 7

Daca ai laptop...nasol. Poti conecta 'placi' de sunet pe usb. E un device care se conecteaza la usb si care iti da sunet (are doua iesiri pentru boxe/microfon). Mai toate sunt compatibile cu 7

Nu trebuia sa stergi XP-ul. Toata isteria asta cu XP a fost 90% abureala :/

| Makovei_Iuly_1995 a răspuns:

Pai am patit si eu asta incearca sa verifici placa de sunet s-ar putea sa fie arsa, la mine asa era.

| raul123456 a răspuns:

Salut... tot asa am patit si eu. eu am scos placa avdio si am pornit calculatorul l-am lasat asa cam vreo 30 te joci faci ce vrei dupa il inchizi si bagi placa audio in alt slot nu acolo unde o fost in altu si pornesti calculatoru si trebuies sa functioneze