| star77 a întrebat:

Salut tpu....azi mi am instalat win7 dar fara CD si am instalat in 2 partiti win7 si windowsul bun e in partitia D iar in C este celalalt vechi am incercat sa ii dau formatare si nu scade deloc gb nici nu se incarca, ziceti-mi ce sa ii fac, orice...nam CD dau funda si vot

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu nu inteleg ceva cum ai instalat un windows in doua partiti? posibil ca tu nu ai sters c si a ramas vechiul windows pai trebia sa stii ca c mereu se formateaza, nu ai ce face bagi din nou windowsul data viitoare nu te grabi uitate atent

| AdrenalinTm a răspuns:

Pai trebuie sa mai sti ca nu poti intra de pe windows 1 si sa stergi windows 1
cand iti apare dual boot ala dai pe al 2lea

| KeSsO a răspuns:

Windows.old nu poate fi formatat. Fisierele care tin de windows sunt de regula detinute de TrustedInstaller care nu te lasa sa faci nimic cu ele. Start/All Programs/Accessories/System Tools/Disc Cleanup. Dupa ce termini scanarea, da-i pe "Clean up system files" si bifeaza o casuta cu.old. Apoi mai dai o data si e gata.

| star77 explică (pentru KeSsO):

Am sters partitia a mai ramas folderele din C cu windows si program file ce le avea in cel vechi cum le sterg?

| star77 explică (pentru KeSsO):

Am descarcat si cclean up si tot nimic