| katy1996 a întrebat:

Salut.de curand mi-am instalat windows 7 pe o alta partitie decat cea pe care era instalat windowsul anterior.si la windows 7 nu mi-am aparut ca la windows xp cand instalezi care partiti vrei sa le stergi.si eu acum am instalate 2 windows-uri. pe partitia C: windows xp si pe partitia E: Windows 7.am incercat sa formatez partitia C:, dar nu imi da voie...ati putea sa-mi ziceti cum sa dezinstalez windowsul vechi pentru a ramane numai windows 7?

2 răspunsuri:
| BlueByte a răspuns:

Ai incercat sa formatezi partitia din setup-ul windows-ului sai i-ai dat click de dreapta si format?

| Exio a răspuns:

Incearca sa instalezi iar Windows 7.Trebuie sa-ti apara si meniul cu partitiile.Inainte sa alegi partitia cu windows-ul fi sigura ca ai sters toate partitiile.