| xbastanu a întrebat:

Calculatorul meu nu citește CD-urile/DVD-urile si as vrea sa îmi reinstalez windows-ul. As putea sa intru in BIOS ca sa-l pornesc de acolo? Ar merge?
Cel mai bun răspuns va primi FUNDA!

2 răspunsuri:
| matrix100 a răspuns:

In primul rand iti trebuie un cd/dvd cu windows bootabil. depinde ce fel de win vrei: xp, 7, 8 si apoi intri in bios si dai sa booteze dupa dvdrom. Pui ca prima selectie dvd-ul de bootare. Inainte de asta trebuie sa iti salvezi datele de pe partitia c: pentru ca aceasta va fi formatata. Succes

| maniac5000 a răspuns:

Pai daca zici ca nu iti citeste cd-urile/dvd-urile, ai nevoie doar de un stick. Iti downloadezi windows-ul si dupa cauti penttru versiunea respectiva un program numit usb tool
Spre exemplu : windows 7 usb/dvd toll
sau xp usb/dvd toll! happy