| MihaelaElena67 a întrebat:

Cand cineva posteaza un videoclip pe Youtube si coloana sonora contine o melodie celebra, utilizatorul respectiv ce a facut? CUm a reusit sa introduca o melodie cu drepturi de autor in video? Cum se face? Multumesc

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Multe melodii foarte celebre incep sa iasa de sub "protectia" dreptului de autor. In rest, unii platesc drepturi de autor, altii risca sa le fie date jos clipurile. Daca tu canti o melodie foarte cunoscuta si schimbi putin de tot linia melodica sau versurile poti sa o pui in clip fara probleme. In plus YouTube are multe melodii foarte celebre pe care le poti folosi dar pentru asta trebuie sa renunti la posibilitatea de a scoate bani din clipul in care le utilizezi.
https://www.youtube.com/music_policies

| Deliiiia a răspuns:

Buna, eu stiu ca daca la descriere precizezi,, I don't own anything''(,, Nu detin nimic'') te lasa, depinde acum.