| Riro276 a întrebat:

Cand deschid pc-ul imi apare in stanga monitorului ceva cu boost si mai scrie ceva prin chineza.Cand dau click dreapta pe un program imi apar mai multe optiuni tot in chineza.De asemenea Avira imi da o eroare care efectiv orice i-as face nu dispare adica apas totate butoanele si nu vrea sa dispara.Pe scurt pc-ul e virusat si nu stiu cum s-a intamplat asta.Va rog sa imi spuneti cum il pot repara sau trebuie sa il duc neaparat la un service.

10 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Instaleaza teamviewer si il rezolvam.
pentru asa ceva nu cred ca e nevoie sa il duci la service.

| Riro276 explică (pentru gelu1970):

Nu se deschide teamviewer :/

| Riro276 explică (pentru gelu1970):

Nu se deschide teamviewer. :/

| Riro276 explică (pentru gelu1970):

Nu se deschide teamviewer.

| gelu1970 a răspuns (pentru Riro276):

Ce windows folosesti?
incearca sa executi team ca admin
click dreapta/executi ca admin.
presupun ca ai instalat team din pagina fabricantului.
daca nici asa nu merge poti face un rescue cd bitdefender si bootezi cu acel cd. iti lasa sistemul curat.
http://www.bitdefender.com/......d-627.html

| Riro276 explică (pentru gelu1970):

Am incercat ce ai zis si am incercat sa instalez bitdefender dar atunci cand am intrat pe internet nu mergea adica imi zice ca pagina nu poate fi gasita si acum nu merge sa caut nimic.Am windows 7 si am incercat ce ai zis tu cu teamviewer si nu merge.O sa mai incerc sa vad daca merge vreun browser.

| gelu1970 a răspuns (pentru Riro276):

Eu nu am zis sa instalezi Bitdefender ci sa faci acel cd rescue si sa bootezi cu el. Asa o sa iti cureti toti virusii ce ii ai in pc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza asta si da o scanare https://www.malwarebytes.com/
Si sterge avira, instaleaza avast sau bitdefender

| Riro276 explică (pentru anonim_4396):

O sa incerc imediat, dar nu merge sters Avira.

| Rommeo a răspuns:

Dupa parerea mea asta este cea mai eficienta metoda. La mine nu a dat niciodata gres cand am avut nevoie sa devirusez un PC.

https://romicaprihor.blogspot.ro/......usare.html