| Roby3663 a întrebat:

Cand incerc sa ma conectez la contul personal de Facebook de pe messenger imi spune "Your account is temporarily unavailable. Regain access by logging in from a mobile or web". Si daca ma conectez la Facebook imi spune sa imi confirm identitatea si dupa ca mi dezactivat. Ce inseamna asta? Eu am facut 30 de cereri sa mi-l dea inapoi. E posibil de aici?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce nu-ti este clar?
Ti-a fost dezactivat contul pentru ca nu ai trimis copie dupa buletin, cu care sa confirmi identitatea.
Scaneaza-ti buletinul sau pasaportul, unde sa se vada clar numele, poza ta si datele din el si trimite-le la FaceBook, ca sa ti se deblocheze contul.
Pana nu trimiti un document oficial si legal cu care sa te identifice, nu ti se va redeschide contul pe FB, indiferent cate sute de cereri faci, atata vreme cat le ignori cererea lor sa te prezinti cu un act legal.

| Roby3663 explică (pentru Violleta2022):

Am facut poza la buletin sa se vada foarte clar. Si am trimis confirmarea identitatii de o gramada de ori. Si nimic.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Roby3663):

In cazul acesta, probabil ca numele ori datele personale din buletin, nu coincid cu cele din faceBook.

| Roby3663 explică (pentru Violleta2022):

E poza full hd. Serios? happy la buletin tot se vede.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Roby3663):

Tot nu ai inteles, eu nu de poza vorbeam!
Eu vorbeam de datele personale.
Daca nu coincid cele din cotul de FB cu cele din buletin.
Uite un exemplu:
Daca contul de FB este facut pe Popescu Roby si pe tine te cheama Ionescu Robert, atunci ei pot sa considere ca nu este al tau acel cont, avand numele diferit.
Ori, daca data de nastere din contul de FB nu este acceasi cu cea din buletin.