| GamesRomania a întrebat:

cand pornesc calculatorul se face ecranul negru si zice : no video input si dupa vro 5 sec zice enterting sleep mode am incercat sa reinstalez widows dar tot asa zice stie cnv cum pot rezolva aceasta problema dau funda ms de ajutor

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dacă problema a apărut dintr-o dată, fără să-i fi făcut tu ceva înainte, fără să fi umblat pe la cabluri, schimbat poziția etc, cel mai probabil s-a defectat placa video.
Dacă i-ai făcut ceva înainte, trebuie să ne spui ce anume și stabilim după aia ce s-a întâmplat.

| StefanKogut a răspuns:

In cel mai rau caz s-a dus placa video, in cel mai bun caz nu ai contactele bine facute undeva pe circuitul monitor-placa video, fie e cablul intrerupt, fie mufa nu e bine intepenita.

| GamesRomania explică:

Nu i-am facut nimic ma jucam sa resetat si numai asa zi ce mam uitata la fir navea nimic...